Изминатото деноноќие регистрирани 423 прекршоци за неносење маска

 По однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 423 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

До граѓаните Министерството за внатрешни работи апелира да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close