Изречени 529 санкции за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се вкупно 529 прекршоци.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Back to top button
Close