Изваден маж од водите на реката Вардар  34

Во СВР Скопје на 23.05.2022 во 15.18 часот било пријавено дека на потегот помеѓу МРТ и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден К.В. (55) од Скопје.

Мажот бил во контактибилна состојба и истиот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, објави МВР.

Се работи на расчистување на случајот

 

 

Back to top button
Close