Kамчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец

Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“.

Ова го констатираше судијата Андреј Димовски на денешното рочиште во Граѓанскиот суд, каде Орце Камчев бараше еден милион да му исплатат Бојан Јовановски-Боки 13, Катица Јанева и Милески-Кичеец како и државата. Судијата Димовски констатираше дека тужбата против Милески-Кичеец е повлечена за надоместок на над 92 милиони.

повеќе

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close