Камчев го тужи Фокус за нарушена чест, ама не се појави на суд

Бизнисменот Орце Камчев го тужи неделникот „Фокус“ за клевета, но денеска не се појави на закажаното судско рочиште во Основниот суд Скопје 2.

Неговиот адвокат Тони Менкиноски истакна дека Камчев инсистирал да присуствува на рочиштето, но од друга страна пак на прашање на судијката Јасмина Блажевска, одговори дека не побарале дозвола од Кривичниот суд, што е неопходно бидејќи се наоѓа во притвор за преметот „Плацевите на Водно“.

-Дополнително ќе се обратиме до судот за дозвола. Тој инсистира да присуствува, поради што предлагам одлагање, истакна адвокатот Менкиноски.

Повеќе

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close