Камчев и Јосифовиќ денеска нема да влезат во затвор, побарале одложување на затворската казна

0Бизнисменот Орце Камчев и Ненад Јосифовиќ денеска требаше да влезат во струшкиот затвор, по признанието на вина во случајот „Империја“, по што добија затворска казна од по една година, но сепак тоа нема да се случи, бидејќи и двајцата побарале одложување на издржувањето на затворската казна, пренесе Фокус.

Повеќе

Back to top button
Close