„Капетанот Џон Пиплфокс“ на Јутјуб каналот на Драмски театар

 На Јутјуб каналот на Драмски театар Скопје денеска во 19 часот ќе биде емитувана претставата за млади „Капетанот Џон Пиплфокс“.

Претставата е направена по текст  на Душан Радовиќ, а во режија на Коле Ангеловски.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close