Касами-Беса е против евроинтеграции кои ги водат Османи и Груби.Затоа бараме предвремени избори

Претседателот на Движењето Беса и градоначалник на Тетово, Билал Касами по прозивките од власта дека е против евроинтеграциите, бидејќи гласањето на уставните измени го условува со одржување на предвремени избори денеска порача дека проблемот е во актуелната Влада и евроинтеграциите кои ги водат министерот за надворешни работи, Бујар Османи и првиот вицепремиер Артан Груби.

Back to top button
Close