Касами не кажува дали Беса ќе остане во Владата

Билал Касами, претседателот на Беса, која, иако е во коалиција со СДСМ, потпиша за изгласување недоверба на владиниот кабинет, денеска избегна одговор дали неговата партија останува во Владата. На такво прашање од ТВ21, новоизбраниот градоначалник на Тетово одговори единствено дека денеска треба да го среди проблемот со отпадот во градот.

Back to top button
Close