Касами сепак ке оди утре кај Рама, ама ќе се виделе на само, не на маса со Ахмети

Мелинда Рашиди од движењето Беса во емисијата 24 анализа рече дека Беса ја прифатила поканата на Рама за средба, но средбата ќе биде тет-а-тет.

Рама е пријател на Македонија и смнетам дека ова покјана во овој момент е симптоматично и се остава впечаток дека во сегашнава ситуација се крие некоја битка за спас на ДУИ. Нашиот став е дека нема да седнеме на иста маса со ДУИ, тоа не значи дека средбата нема да се одржи, но ќе имаме тет-а-тет средба со Рама. – рече Рашиди.

Албанскиот премиер Еди Рама ги покани лидерите на албанските политички партии во Македонија на средба утре. Поканети се Али Ахмети, Арбен Таравари, Билал Касами и Африм Гаши.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close