Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга

– Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга, поради повредите таа побарала медицинска помош во кавадаречката болница.

Случајот е пријавен во полиција, а за МИА потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали.

Back to top button
Close