Кавадарчанка му се заканувала на сопругот, полицијата ја приведе

Четириесет и шестгодишна кавадарчанка е приведена бидејќи му се заканувала на нејзиниот сопруг.

– Вчера во 11.15 часот полициски службеници од ОВР Кавадарци ја лишиле од слобода А.Б.(46) од Кавадарци, постапувајќи по претходна пријава дека во семејниот дом му се заканувала на нејзиниот 48-годишен сопруг. А.Б. била приведена во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот против нејзе ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од СВР Велес

Back to top button
Close