Казнети 378 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на целата територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 378 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР,  воедно, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Back to top button
Close