Казни за 392 лица за неносење маски во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија се регистрирани 392 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Од Министерството за внатрешни работи и денеска апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close