Киев со црвен аларм до граѓаните: Ќе има руски воздушен напад – барајте подземни засолништа

Украинската влада ги предупреди граѓаните за руски воздушен напад.

Сите жители да бараaт подземни засолништа. Сирените се слушаат во целиот Киев.

Претходно руските воздушни сили го зазедоа аеродромот во Антов, кој што се наоѓа на 25 километри од Киев, објави новинарот на Си-Ен-Ен Мет Ченс.

-Тоа се војниците што ги гледате, тоа се војници од руските воздухопловни сили. Тие го зазедоа аеродромот, напишаа новинарите на Си-Ен-Ен на Твитер.

Back to top button
Close