Километарска колона на Плетвар поради сообраќајка

На патниот правец од Прилеп кон Кавадарци има километарска колона од возила.

Според информациите, сообраќајот е во застој поради сообраќајна несреќа.

Неофицијално се работи за сообраќајна несреќа помеѓу камион и автомобил.

Нема информации за повредени или загинати.

Само се пропуштаат возила кои се движат по Плетвар кон Прилеп и целиот пелагониски дел од земјава.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close