Километарски колони на Табановце- се чека по два часа за влез во земјава


Голема гужва има вечерва на граничниот премин Табановце. Километарски колони има за влез во Македонија.

Се чека за влез од Србија во Македонија. Поради празниците веројатно гастарбајтерите патуваат дома.

Состојбата на граничниот премин може да ја погледнете овде.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Back to top button
Close