Кличко демантира дека Киев е опколен

Пред неколку часа се проширо информацијата според која градоначалникот на Киев за Асошиектед прес изјави дека неговиот град е „опколен“ од руските сили.

Виталиј Кличко сепак демантира дека тоа е така, и нагласува дека станува збор за „дезинформација“.

Back to top button
Close