Коалициските партии по координацијата со Заев: Утре ќе победиме

Според извори од помалите партии ,кои за Канал 5 потврдуваат дека вечерва биле повикани на координација од премиерот и претседател на СДСМ , Зоран Заев, на која се разговарало за изјаснувањето на утрешната собраниска седница за гласање доверба на Владата.

Нашите извори тврдат дека провејува проевропската идеја и дека прогресивните сили и пратеници утре ќе победат. На средбата немало претставници од партијата БЕСА.

извор: Канал 5

Back to top button
Close