Коби Брајант постхумно награден за хуманизам

 На легендарниот НБА кошаркар, Коби Брајант постхумно му се доделува наградата на Лос Анџелес „Еми“ за „добротворни цели, придонеси за развој на заедницата и инспирација, објави „Bleacher Report“.

Брајант кој го загуби животот во јануари во хеликоптерска несреќа, станува носител на  варијација на наградата, која се доделува за неговите активности во Лос Анџелес.

Композиторот и пријател на кошаркарот Џон Вилијамс ја доби наградата во име на семејството Брајант.

Back to top button
Close