Колешка натепала 50 годишна скопјанка на работното место во Центар

На 08.11.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје, С.Ј.(50) од Скопје пријавила дека на 05.11.2021 во 14.00 часот во простории на АД за Стопанисување и изградба на станбен и деловен простор – Скопје на подрачје на Центар, додека била на своето работно место, била физички нападната од нејзината колешка А.О. информираат од МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close