Коневски ќе го тужи портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Стоилковски

Поранешниот градоначелник на Аеродром, Ивица Коневски, најави тужба против Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО- ДПМНЕ, кој на Фејсбук објави дека деловен и станбен простор се причина зошто Кневски не го напаѓал Зоран Заев.

– Против портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, ќе поднесам тужба за изнесените лаги и клевети и тој, за многу кратко време, јавно ќе се извини. Мицкоски, ти порачувам уште еднаш дека сите овие лаги и манипулации нема да те спасат од заминување – рече Коневски.

Тој денеска побара смени во ВМРО-ДПМНЕ, а на тоа му одговори Димче Арсовски, исто така, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. И на ова, Коневски возврати.

Back to top button
Close