Конте може да добие 150 милиони евра во случај на отказ од Интер

 Познати се условите за раскинување на договорот на Интер со тренерот Антонио Конте, пренесува „Corriere dello Sport“.

Во случај на отказ, на италијанскиот фудбалски стручњак, клубот ќе мора да му плати казна во висина од 150 милиони евра.

Во исто време, Конте е најплатениот тренер во Серија А – неговата плата е 12 милиони годишно.

Во моментов Интер е на 4. место на табелата во италијанскиот шампионат со 65 бода, 11 помалку од водечкиот Јувентус.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close