Конте по победата над Борусија Менхенгладбах: Сè уште сме живи, и ова е главната работа

Тренерот на Интер, Антонио Конте ги сумираше впечатоците од натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампионите против Борусија Менхенгладбах (3:2).

– Треба да бидете одличен тим, во спротивно нема да ја поразите оваа Борусија, која сега е во добра форма. Заслуживме да победиме, можевме да избегнеме некои ризици на крајот од средбата, но сепак сме живи, и ова е главната работа, истакна Конте.

Честитки до моите фудбалери, бидејќи играа максимално посветено. Сè уште не сме ја поминале групата, но јас сум задоволен, бидејќи тимот демонстрира голема волја, голема желба да ги задоволиме нашите навивачи, додаде италијанскиот стратег.

На едно коло до крајот во Б-групата, лидер е Борусија Менхенгладбах со 8 бода, Шахтјор и Реал Мадрид имаат по 7, Интер е последен со 5.

Back to top button
Close