Ковачевски гласаше на вонредните внатрепартиски избори на СДСМ

Кандидатот за претседател на СДСМ Димитар Ковачевски денеска гласаше на вонредните внатрепартиски избори на СДСМ во општина Карпош, се наведува во соопштението на партијата.

-СДСМ поставува нови, највисоки стандарди на македонската политичка сцена. Денеска се одржуваат вонредните внатрепартиски избори за претседател на СДСМ, се вели во соопштението од СДСМ

 

 

Back to top button
Close