Ковачевски и Шоле не разговарале за црната листа на САД за наши функционери

Листата за санкции или т.н. црна листа не била тема на средбата што премиерот Димитар Ковачевски утрово ја имаше во Владата со советникот на Стејт департментот, Дерек Шоле, кој денеска од Скопје ја започна посетата на регионот.

Back to top button
Close