Ковачевски на тркалезна маса за Западен Балкан на Минхенската безбедносна конференција

Премиерот Димитар Ковачевски во рамки на Минхенската безбедносна конференција, учествуваше на затворена панел дискусија посветена на европската интеграција на земјите од Западниот Балкан.Заедно со други лидери и високи претставници од регионот, претставници на невладината и академската заедница, учесниците разговараа за предизвиците и можностите на евро-интеграцискиот пат, соопшти владината прес-служба./

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close