Ковачевски во недела на состанок со коалициските партнери

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на прес конференција откри дека во недела ќе има средба со коалициските партнери кои се дел од Владата и Парламентот.

Тој вели дека ќе се разговара за се она што било досега направено.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close