Ковачевски, Заев и владини министри гости на јубилејот што го одбележува ДУИ

 

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска во Скопје ќе ја одржи главната манифестација по повод одбележувањето на 20-годишниот јубилеј од постоењето.
На манифестацијата организирана во паркот во Чаир каде се очекува да се обрати претседателот на ДУИ, Али Ахмети, а присуствуваат премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерите Фатмир Битиќи и Славица Грковска, владини министри, градоначалници, претставници на Исламската верска заедница, а меѓу гостите е и поранешниот премиер Зоран Заев.

ДУИ деновиве го одбележува јубилејот со повеќе активности.

Текст и фотоТВ 21

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close