Коверт со прав испратен во грчката опозициска партија СИРИЗА

Во канцелариите на грчката опозициска партија СИРИЗА утрово бил откриен сомнителен коверт што содржел непознат прав, објавија грчките медиуми.

На ковертот не биле наведени податоци за испраќачот, а веднаш била информирана полицијата, која интервенирала.

Back to top button
Close