Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал, одзел пари и побегнал

Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Бил извршен увид на местото на настанот.

Back to top button
Close