Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Во следните денови времето ќе биде значително потопло, но во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме, со силен ветер, интензивен пороен дожд и изолирана појава на град, информира УХМР.

И во Скопје следните денови ќе биде сончево и топло, но попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи и со услови за краткотрајно невреме.

УХМР препорачува во случај на електрични празнења да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја

Back to top button
Close