Криси Тејген ги почести папараците со пица (видео)

 Откако била забележана во Лос Анџелес на прошетка со својата ќерка Луна (4) и со уште една придружничка, супермоделката Криси Тејген застанала во една пицерија, па ги почестила со пица папараците кои веќе почнале да ги следат.

Таа била со маска за заштита од Ковид-19.

Притоа, стручното око на јавноста забележа дека таа носи цветен лелеав фустан и чизми од 1.995 долари.

Тејген досега работеше како модел за светски познати модни куќи, како „Сан Лоран“, „Баленсијага“, „Спортс илустрејтед“, „Проктер и Гембл“, „Валентино“, „Акваазура“ и други.

 

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close