Кривична пријава против штипјанец за обљуба

 СВР – Штип поднесе кривична пријава против штипјанец за обљуба врз жена од Штип.

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ч.Р.(21) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. На 25 мај 2020 година во Штип, пријавениот со употреба на сила влегол во домот на жена од Штип и извршил обљуба, соопштуваат од МВР.

Back to top button
Close