Курто Дудуш: Максим Димитриевски иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада?

Градоначалник на Шуто Oризари, Курто Дудуш, на својот профил на Фејсбук објави фотографија со актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски со порака: Иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада, Максим Димитриевски?

 

Двајцата градоначалници победија на последните локални избори, но не како кандидати од СДСМ, иако на претходните избори беа избрани како кандидати на оваа партија.

Back to top button
Close