Лаказет може да го напушти Арсенал, три врвни клуба влегоа во преговори за неговиот потпис

Напаѓачот Александар Лаказет ќе го напушти Арсенал за време на летниот преоден рок. Според „Л’Екип“, за играчот на француската репрезентација се заинтересирани Интер, Јувентус и Атлетико.

Оваа сезона Лаказет одигра 32 натпревари на сите турнири, постигна 10 гола и направи четири асистенции.

Сепак, останува да се види одговорот на раководството на „топчиите“ чии тренер Микел Артета инсистира Лаказет да остане во Лондон уште долго време.

Back to top button
Close