Лажни се дојавите за бомби на Скопскиот аеродром и во дел од училиштата

Полицијата заврши со проверките на Скопскиот аеродром и дел од училиштата и утврди дека станува збор за лажни пријави, соопштија од МВР за МИА.

Оттаму посочуваат дека по завршување на проверките ќе информираат и за другите објекти.

Утрово на електронските адреси на десет училишта во Скопје и пет во Битола, како и Фудбалската федерација на Македонија, хотел Александар Палас, хотел Мериот, трговски центар Ист Гејт, спортска сала Борис Трајковски и Меѓународен Аеродром Скопје беше упатена закана за поставена експлозивна направа.

Back to top button
Close