Лице со психичко преметување физички нападнало две лица во Велес

Лице со психичко пореметување од велешката населба Превалец нападнало две лица, при што им нанел повреди.

– Вчера  во 13:50 часот на ул.„Ристо Попов“, пред продажен објект во населбата Превалец, во близина на Велес 58-годишниот Д.К.од Чашка бил физички нападнат од 23-годишниот  Р.С од населбата Превалец,  кој му  нанел видливи повреди, соопшти СВР Велес.

Истито лице  и околу 14:00 часот на истата  ул.„Ристо Попов“ во населба Превалец физички го нападнал и 33-годишниот В.И. од велешкото село Сливник.

По целосно документирање на случаите ке биде поднесена соодветна пријава.

Back to top button
Close