Мицкоски повикан во полициската станица Центар

Лидерот на ВМРО -ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е повикан на разговор во полициската станица Центар.

Од МВР за МИА потврдија дека во текот на денот се очекува Мицкоски да се појави во полиција за случајот кога од страна на инспектори беше затекнат како седи во внатрешноста на кафана во Дебар маало, иако тоа беше забрането поради ширење на Ковид 19.

Back to top button
Close