Лигата на шампионите ќе се доигра за 20 дена

– УЕФА е во последна фаза од подготвување план за крајот на сезоната во ЛШ, тврди „РМЦ Спорт“.

Според информациите, преостанатите натпревари на турнирот ќе се одржат во 20-дневен период помеѓу 3 и 23 август.

Останатите реванши од осминафиналето ќе се одржат помеѓу 3 и 10 август. Потоа четвртфиналето, кое ќе започне на 12 август, а полуфиналето, кое ќе биде на 15 и 16 август, ќе се игра на само еден натпревар без реванш. Финалето е закажано за 23 август во 21 часот по македонско време.

Сите натпревари се очекува да се играат во Лисабон, со Франкфурт како резервна варијанта.
Натпреварот за трофејот во Лигата на Европа ќе биде на 21 август, исто така во 21 часот по наше време.

Back to top button
Close