Ловџија со пушка повредил маж од Македонска Каменица

 

Вчера полициски службеници од Македонска Каменица го лишиле од слобода Д.С.(57) од Македонска Каменица.

Тој според пријавеното, со ловечка пушка му нанел прострелни рани на Д.Ј.(39) од Македонска Каменица, додека бил на лов со повеќе лица во с.Пресека, кочанско.

Според МВР, по документирање на случајот против Д.С. ќе биде поднесена кривична пријава.

 

 

Back to top button
Close