Лукаревска за желбите на АА за нејзината позиција: Амбициозни имало и ќе има

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска во вечерашното гостување на ТВ 21 кратко ги искоментира информациите кои изглегоа во медиумите дека Алијанса за Албанците сака да ја добие нејзината позиција.

-Амбициозни имало и ќе има, меѓутоа и шпекулации имало и ќе има. Легитимно е за секоја политичка партија која влегува во коалицијата да има свои аргументи за одредено министерство, одредена институција и така натаму, рече Лукаревска.

Во однос на владејачкото мнозинство, таа негираше дека истото е на стаклени нозе, напротив, имало окрупнување

Back to top button
Close