Мајка и татко дошле во училна во основно училиште во Битола и на час истепале соученик на синот и наставничката

На 15.05.2024 во СВР Битола, Р.М.(48) од Битола пријавил дека за време на настава во основно училиште во Битола, неговиот малолетен син бил физички нападнат од Р.Л. и Н.Л., родители на негов соученик.

Истиот ден, М.Т. (44) од Битола, наставничка во истото одделение, пријавила дека за време на настава била физички нападната од Р.Л. и Н.Л..

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

Back to top button
Close