Магла на патот Тетово-Попова Шапка

На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради магла има намалена видливост од 40 до 50 метри.

На останатите патни правци низ државата, како што попладнево соопшти АМСМ, сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Back to top button
Close