МАКСИМ СОБРА 10.000 ПОТПИСИ И ПОРАЧА: Продолжуваме заедно до конечна победа


Kумановскиот градоначалник Максим Димитриевски собра 10.000 потписи за кандидат за претседател.

„Над 10.000+ потписи за кандидат за Претседател! Благодарам за поддршката. Продолжуваме заедно до конечна победа“, објави Димитриевски вечерва на својот профил на „Фејсбук“.

Претходно, кандидатот на ДУИ, Бујар Османи објави дека ги собрал сите 10.000 потписи за кандидатура како и кандидатот на опозициските партии на Албанците, Арбен Таравари. И Арбен Таравари исто така попладнево објави дека ги собрал потписите.

Back to top button
Close