Малолетник ја силувал другарката-Мајката на девојчето пријавила во полиција


Во полициска станица во Скопје вчера бил пријавен случај на силување во кој и силувачот и жртвата се малолетници.
43-годишна скопјанка, синоќа по полноќ пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана од нејзиниот другар.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот

Back to top button
Close