Малолетник натепан од наставник во Шуто Оризари

Пред два дена, жител на Скопје пријавил дека неговиот малолетен син бил физички нападнат од наставникот.

„На 01.11.2022 во 21.45 часот во Полициската станица Чаир, Љ.Ј.(37) од Скопје пријавил дека околу 17.00 часот во основно училиште на подрачје на Шуто Оризари, неговиот малолетен син бил физички нападнат од наставникот Е.С.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Back to top button
Close