Малолетник од Скопје со тешки телесни повреди, откако во него удрил автомобил

– Во СВР Скопје вчера било пријавено дека на улицата „Љуба Ивановиќ“ во Скопје, патничко моторно возило „пежо 108“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Д.(57), удрило во малолетен пешак од Скопје. Пешакот се здобил со тешки телесни повреди.

Како што информираат од МВР, тешките телесни повреди со кои се здобил пешакот во незгодата, се констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Back to top button
Close