Малолетник прегази малолетник во Валандово

Вчера околу 13.30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во двор на основно училиште во Валандово, мотоцикл, управуван од малолетник од Валандово, удрил во малолетен седумгодишен пешак од с.Пирава, валандовско.

Детето со итна помош прво било однесено во Здравствениот дом во Валандово, а откако му биле утврдени сериозни повреди било префрлено во општата болница во Гевгелија, а оттаму на крајот е донесено во Градската болница за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје.

Полицијата извршила увид.

 

Back to top button
Close