Манчестер јунајтед ги започнува преговорите за нов договор со Погба

Манчестер јунајтед сака да го продолжи договорот со играчот од средниот ред Пол Погба, објави новинарот Фабрицио Романо.

Според Романо, раководството на клубот започнало преговори со агент на 27-годишниот Французин, Мино Рајола. Страната на Погба го чека првиот предлог од Манчестер јунајтед. Продолжувањето на договорот сè уште не е договорено.

Погба настапи на 13 натпревари за Манчестер јунајтед во сезоната 2019/20.

Back to top button
Close